Kontaktai

UAB "Baltijos dializės klinika"
Švitrigailos g. 3, Vilnius LT - 03110
Tel. +370 5 265 2320
Mob. +370 650 73363
Faks. +370 5 265 2320
El. paštas: info@bdklinika.lt

Kaip mus rasti

 • Pradžia
 • Dažniausiai užduodami klausimai

 • Asmenims, draustiems Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu, dializės procedūros atliekamos nemokamai. Visas išlaidas apmoka Valstybinė ligonių kasa.
 • Taip. Pacientai procedūroms vežiojami klinikos užsakytu transportu.
 • Žmonės turi du inkstus, kurio kiekvienas yra kumščio dydžio. Jie yra abipus  stuburo, apatinio šonkaulio lygyje. Žinoma, kad žmogaus kraujagyslėmis teka apie 5 l kraujo, kurį inkstai per dieną filtruoja ir valo net 40 kartų. Kiekviena diena inkstai išvalo apie 200 l kraujo. Žmogaus organizme inkstai gamina šlapimą – su šlapimu iš organizmo pašalinamos nuodingos medžiagos, vandens bei druskų perteklius.
 • Norint sužinoti, kiek galima per dieną išgerti skysčių reikia jų kiekį paskaičiuoti pagal formulę:
  Paros šlapimo kiekis + 500 ml.
 • Gerkite nemineralizuota vandenį. Tokio vandens sudėtyje yra sumažintas valgomosios druskos bei kalio kiekis (pvz. „Žalia giria“, „Arctic“, „Stalo vanduo“).

  Skaičiuodami suvartojamo skysčio kiekį, nepamirškite, kad skysčiai yra ne tik nemineralizuotas vanduo, arbata, bet ir sriuba, vaisiai (obuolys, arbūzas ir k.t.), daržoves (agurkai ir kt. ).

  Venkite vartoti : „Sprite“, „Pepsi“, „Cola“ ir pan.

  Visai nevartokite mineralinio vandens ( „Vytautas“, „Birute“).

 • Kai sutrinka inkstų funkcija kalcio kiekis kraujyje sumažėja, o fosforo kiekis padidėja. Tokią sutrikusią pusiausvyrą organizme atkuria paraskydinių liaukų gaminamas parathormonas, kuris skatina kalcio išsiskyrimą iš kaulų. To pasėkoje kraujyje didėja kalcio kiekis, tačiau silpnėja kaulai, tuo pačiu didėja kaulų lūžių pavojus. Todėl dializuojamiems pacientams su maistu būtina gauti kalcio daugiau, o fosforo mažiau.

  Tačiau vien maisto produktai ne visada užtikrina normalią kalcio-fosforo pusiausvyrą, todėl skiriami kalcio karbonato ar acetato milteliai.

 • Rekomenduojama per dieną suvartoti baltymo norma – 0,6-0,8 g/kg kūno masės, tai yra gerokai mažiau, nei įprasta. Įrodyta, kad baltymo kiekio sumažinimas maiste sulėtina lėtinio inksto funkcijos nepakankamumo progresą. Baltymo atsargų, skirtingai nei riebalų bei angliavandenių, organizme nėra, todėl jokiu būdu negalima badauti, nes badaujant organizmas gyvybei palaikyti būtinus baltymus pradės

  savintis iš raumenų bei organų.

  Sergant lėtiniu inksto funkcijos nepakankamumu dažnai sutrinka valgomosios druskos šalinimas ir organizme kaupiasi per didelis valgomosios druskos (natrio) kiekis. Organizme susilaiko skysčiai, ryškėja kūno tinimai bei didėja kraujo spaudimas, todėl būtina riboti su maistu patenkančios į organizmą valgomosios druskos kiekį. Per dieną reikėtų suvartoti ne daugiau kaip 3,5 g druskos.

  Jei Jūsų kraujyje padidėjęs kalio kiekis, būtina riboti kalio patekimą į organizmą. Pagrindinis kalio maiste  šaltinis – daržoves ir vaisiai. Tačiau ir jie labai skiriasi pagal juose esančio kalio kiekį.

  Daug kalio turintys produktai:  bulves (kad sumažėtų jose esantis kalio kiekis, prieš ruošiant maistą būtina nors 2 val. bulves supjaustyti mažais gabaliukais ir pamirkyti didesniame kiekyje vandens. Šį vandenį nupilti ), bulvių traškučiai, pomidorų padažas, krapai, petražolės, špinatai, džiovinti vaisiai, riešutai, pupelės, sojos, žirniai, grybai, ypač džiovinti baravykai, šokoladas, juodosios arbatžolės, vynuogės, bananai, citrusiniai vaisiai, kiviai.

  Mažai kalio turintys produktai: mėlynės, arbūzai, šaltalankiai, spanguoles, kriaušės, obuoliai, braškės, žemuogės.